Seria TRADITION ma swoje korzenie w DNA firmy i jak sama nazwa wskazuje jest wyrazem mistrzostwa w tworzeniu doskonale brzmiących zestawów głośnikowych Sonus faber. Już na początku, w latach dziewięćdziesiątych, modele Guarneri i Amati Homage  były ikoną wartości jakie przyświecały firmie Sonus faber.

Kolekcja Homage Tradition jest hołdem dla włoskiego lutnictwa. Klasyczny kształt lutni, będący znakiem rozpoznawczym, produkowanych przez  Sonus faber gośników, został tutaj nieco zmodyfikowany i wyniesiony na wyższy poziom. Nadając kolumnom najnowszej serii, zupełnie nowy kształt, łączy w sobie cechy klasycznych kolumn kolekcji HOMAGE oraz modelu LILIUM. Seria Homage Tradition została wzbogacona nowym elementem, który uzupełnia rodzinę zestawów głośnikowych. Kolumna Serafino to zestaw podłogowy o ogromnym uroku i zaskakującej mocy. Także tym razem, jego nazwę zaczerpnięto z historii włoskiej sztuki lutniczej. Santo Serafino był słynnym, lecz tajemniczym mistrzem, który szlifował swe rzemiosło w warsztacie Nicolo Amatiego w Wenecji. Pracował on tam w pierwszej połowie XVIII wieku i specjalizował się w tworzeniu wytrzymałych, a jednocześnie niesamowicie delikatnych skrzypiec.

Charakterystycznym i rzucającym się w oczy nowym elementem linii jest, wykonany z wytłaczanego aluminium panel tylny. Stanowi on zewnętrzną część systemu STEALTH ULTRAFLEX z charakterystycznym strojeniem warstwowym. Rozwiązanie to  zaczerpnięto z serii OLYMPICA. Krawędź tego elementu działa jako komin, ułatwiając przepływ powietrza i kontrolować jednocześnie prędkość tego przepływu przez kanał. Rozwiazanie to eliminuje wszelkie turbulencje, a co za tym idzie, także i zniekształcenia. Tylny panel jest również integralną częścią połączonego z panelami tłumiącymi na szczycie oraz na dnie kolumny “egzoszkieletu”.

Główną inspiracją projektów i stylistyki serii HOMAGE TRADITION są; świat antycznych stoczni oraz tradycja włoskiego szkutnictwa. Nowe, wykorzystujące drewno Wengè wykończenia, wraz z nawiązującymi do modeli Olympica, akcentami z klonu, nadają zupełnie nową estetykę całej kolekcji. Tym samym nawiązują do eleganckiej i ponadczasowej stylistyki.

 

 

Zostaw komentarz